سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۶

موسوی:

واکسیناسیون سراسری کارکنان شهرداری قزوین آغاز شد

سید حامد موسوی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین از آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان شهرداری قزوین با حضور سید مهدی کاظمی، سرپرست شهرداری قزوین و ولی چگینی، رئیس کمیسیون مالی و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ سید حامد موسوی با بیان اینکه شهرداری‌ها یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خدمات رسان در شهرها هستند و از ابتدای شروع همه‌گیری ویروس کرونا کارکنان آن جزو اولین گروه‌های درگیر بودند گفت: تاکنون پرسنل عملیاتی و اجرایی شاغل در شهرداری قزوین نظیر کارکنان سازمان‌های مدیریت پسماند، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت آرامستان، پایانه‌های مسافربری، اتوبوس‌رانی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و با هماهنگی‌های صورت گرفته واکسیناسیون سراسری کارکنان معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و ادارات تحت پوشش شهرداری قزوین به‌صورت گسترده آغاز شده است.


سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین افزود: کارکنان شهرداری قزوین به دلیل ماهیت شغلی‌شان به‌عنوان یکی از گروه‌های پر ریسک و در معرض خطر ابتلا و نیز کانون احتمالی سرایت ویروس در سطح جامعه هستند؛ بنابراین واکسیناسیون این گروه به کاهش شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه نیز کمک شایانی خواهد کرد.


موسوی تصریح کرد: شهرداری قزوین از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود و به‌کارگیری اقدامات لازم از قبیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، ارائه آموزش‌های کاربردی در رابطه با انتقال ویروس کرونا، نمونه‌گیری مرتب از افراد مشکوک به ابتلا، ضدعفونی روزانه واحدهای تابعه سازمان، توزیع ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده بین کارکنان و... تمام تلاش خود را برای مهار این بیماری به‌کار گرفته است.


سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین با ابراز تأسف از جان باختن بیش از 13 نفر از کارکنان خدوم شهرداری قزوین از آغاز شیوع بیماری کووید 19 تأکید کرد: آغاز طرح واکسیناسیون سراسری کارکنان شهرداری قزوین باهدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا و صیانت از سلامت کارکنان به‌عنوان ارزشمندترین سرمایه‌های سازمان و تأمین سلامتی اربابان رجوع مجموعه مدیریت شهری و متعاقب آن خدمت‌رسانی پایدار و بدون وقفه به شهروندان صورت گرفته است.


این مقام مسئول بیان کرد: بر اساس هماهنگی انجام‌شده، روزانه بین 250 تا 300 دوز واکسن برای کارکنان شهرداری قزوین در نظر گرفته‌شده که این اقدام با همکاری شایسته معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین، معاونت مالی و اقتصادی، اداره حراست، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین به‌صورت منظم و متوالی در حال انجام است.


موسوی در پایان خاطرنشان کرد: با انجام واکسیناسیون سراسری کارکنان شهرداری قزوین، سربازان خط مقدم خدمت به شهروندان با خیال راحت به فعالیت خود ادامه می‌دهند، از این رو امیدواریم با همت کارکنان خدوم دستگاه‌های اجرایی استان و همراهی شهروندان عزیز در رعایت دقیق موازین بهداشتی شاهد قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا و کاهش آمار مبتلایان و جان‌باختگان بیماری کووید 19 باشیم.
پایان پیام.