جمعه ۱۴۰۰/۰۲/۱۰

روابط عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين:

معاون شهردار قزوین در پیامی فرارسیدن روز ملی شوراها را تبریک گفت

مجتبي منتظري، معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين در پيامي فرارسيدن نهم اردیبهشت‌ماه، روز ملی شوراها را به رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین تبريك گفت.

به‌گزارش روابط عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين در اين پيام آمده است:

جناب آقای داودی

رئیس محترم شورای اسلامی شهر قزوین

با سلام و احترام؛

یکی از مبانی اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز تعامل و گفت‌وگو بوده است؛ همچنان‌که بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و در ادامه، مقام معظم رهبری (مدّظله العالی) همواره بهره‌گیری از خرد جمعی در تصمیم‌گیری‌ها را موردتوجه و تأکید قرار داده‌اند. نهم اردیبهشت‌ماه، سال‌روز رویدادی ارزشمند در راستای اجرای اصل ۱۰۰ تا ۱۰۶ قانون اساسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای تعریف سازوکاری گران‌قدر برای این امر است که نشان از تعمیق جایگاه مردم در مشارکت برای ساخت آینده‌ای بهتر دارد.

سال‌روز تأسیس نهاد مردمی شوراهای شهر و روستا یادآور تحقق مشارکت حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه است. شکل‌گیری نهاد شورا ریشه در آموزه‌های دینی ما و برگرفته از تعالیم الهی و توصیه مؤکد دین مبین اسلام برای همفکری و مشورت در امور به‌ویژه در حوزه مدیریت شهری و در واقع، فرایند واگذاری امور به مردم و نقش‌آفرینی شهروندان در تعیین سرنوشت خویش است. این نهاد انتخابی زبان گویای مردم در برابر مسئولان و دیگر نهادها محسوب می‌شود. شوراهای اسلامی شهر و روستا طیِّ 5دوره فعالیت خود منشأ بسیاری از اقدامات تأثیرگذار بوده و زمینۀ عمران و آبادانی شهرها و روستاها را سرعت بخشیده‌ و از این رهگذر در تمرین مردم‌سالاری دینی بستر همراهی‌های اجتماعی و رفع دغدغه‌های مردم را فراهم آورده‌اند. یقیناً، خدمت بی‌منّت به عموم مردم، به‌ویژه شهروندان عزیز قزوینی، در لباس عضویت در شورای اسلامی شهر قزوین توفیقی بزرگ برای منتخبین و معتمدین مردم است که باید از لحظه لحظه آن در راستای عمل به وظایف قانونی و ارائه خدمت بهره گرفت.

فرارسیدن نهم اردیبهشت‌ماه، سال‌روز تأسیس نهاد مردمی شورای اسلامی شهر و روستا را به جنا‌بعالی و دیگر اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین که با کفایت و درایت برای آبادانی شهر می‌کوشید، تبریک و تهنیت عرض نموده و امید دارم در سایۀ همراهی شهروندان فهیم، مدیریت شورای اسلامی شهر، اقدامات همدلانۀ خادمان مردم در شهرداری قزوین و همراهی سایر مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان در مسیر توسعۀ همه‌جانبۀ کهن‌شهر قزوین قدم‌های مؤثری برداشته شود.

 

مجتبی منتظری

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين

 

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط