پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۰۲

روابط عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين:

معاون شهردار قزوین در پیامی فرارسیدن روز ملی معماری را تبریک گفت

مجتبي منتظري، معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين در پيامي فرارسيدن سوم اردیبهشت‌ماه، روز ملی معماری را به همكاران خدوم مجموعه مديريت شهري قزوين تبريك گفت.

به‌گزارش روابط عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين در اين پيام آمده است:

سوم اردیبهشت‌ماه؛ روز ملی معماری مقارن با زادروز حکیم و معمار فرزانه تاریخ ایران، شیخ بهایی نام‌گذاری گردیده است؛ آثار فاخر و ارزشمند معماران این مرز و بوم، سرمایه‌های گران‌بهایی هستند که به‌عنوان آئینه ارتقاء ‌فرهنگ، هنر و هویت عظيم فرهنگي و هنري ایران اسلامی شناخته می‌شوند؛ روز معماری، روز زرین نکوداشت مردمی‌ترین هنر این سرزمین کهن است؛ مردمی که هزاران سال در اقلیم‌های گوناگون این دیار، هنر را به شگرف‌ترین گونه ممکن با تمدن و فرهنگ آمیخته‌اند.

همواره روح حاکم بر فرهنگ و هویت اجتماعی شهر و شهروندان، مبتنی بر بازخورد پیام و درکِ اندیشه حاکم بر معماری آن شهر است؛ معماران طلایه‌داران تفکر خلاقانه و تناسب هوشمندانه‌اند با درکی عمیق از فرهنگ زنده و پویای گذشته و میراث بومی و سنتی، عصاره هویتی پایدار و نوین برای آیندگان به ارمغان می‌آورند.

توسعه، پیشرفت و اعتلای میهن عزیزمان مرهون تلاش و مجاهدت افرادی است که با اخلاص و تعهد تمامی توان خود را در طبق اخلاص می‌نهند؛ افرادی که خدمت به مردم را موجبات عزت و سربلندی خود می‌دانند و همواره کسب رضای پروردگار را سرلوحه زندگی و کار خویش قرار داده‌اند. در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است، مهندسین معمار به‌عنوان قشری متعهد و زحمتکش در تحقق این شعار نقش بی‌بدیل دارند.

در گرامیداشت روز ملی معماری بار دیگر با یادآوری تعهد و مسئولیت در راه خدمت به شهروندان به تأسی از فرهنگ و تمدن غنی معماری ایرانی اسلامی در راستای تحقق اهداف عالیه مقررات ملی ساختمان و ضوابط و استانداردهای نوین شهرسازی و با تکیه‌بر اخلاق حرفه‌ای، در مسیر پیشرفت و آباداني شهر تاریخی و فرهنگی قزوین همراه با تلاش هدفمند و جامع برای حفاظت و حراست از میراث تاریخی گذشته و نمادهای فرهنگی و درعین‌حال رشد و ارتقای معماری نوین کهن شهر مینودری گام برمی‌داریم.

این‌جانب روز ملی معماری را به تمامی مهندسان و همکاران خلاق، خدوم، متعهد و پرتلاش شهرداری قزوین که با بهره‌گیری از احساس مسئولانه، وظیفه‌شناسی ارزشمند و تخصّص و تجربه در حوزه‌ مدیریت شهری و توسعه و پیشرفت کهن شهر قزوین تأثیرگذار بوده‌اند، تبریک عرض نموده و از تلاش‌ها و حمیت‌های این انسان‌های اندیشمند در پاسداشت فرهنگ و هنر این سرزمین تجلیل می‌نمایم و از درگاه احدیت برای ایشان شادکامی و سلامتی توأم با خوشبختی و نیک‌روزی در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر ‌(عج) مسئلت می‌دارم.

 

مجتبی منتظری

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين

 

پایان پیام.

تصاویر مرتبط