دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

منتظری:

پیامبر اکرم صلی‌الله علیه واله و سلم خورشید تابان معرفت و حقیقت است

به مناسبت فرارسیدن ولادت باسعادت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه واله، مجتبی منتظری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، این روز خجسته را به عموم شهروندان به ویژه کارکنان شهرداری قزوین تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، متن این پیام به شرح ذیل است:

میلاد پیامبر اسلام در هفدهم ربیع‌الاول سال عام‌الفیل واقع شده است و مسلمانان این روز خجسته را به یکدیگر تبریک می‌گویند و با یادآوری مهربانی حضرت محمد (ص) و مدارا و انسان‌دوستی آن حضرت پیوند قلبی خود را مستحکم می‌سازند. حضرت محمد آخرین پیامبر و آخرین فرستاده خداوند بر روی زمین بود، او به صداقت، امانت‌داری و رفتار نیک معروف بود. همان‌گونه که مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند ما بَرَأ اللّهُ نَسمَهً خَیرا مِن محمّدٍ، خداوند انسانى بهتر از محمّد (ص) نیافریده است.

این روز به خجسته‌ترین آفرینش‌های خلقت تعلق دارد؛ روزی که بهانه خلقت، خاتم‌الانبیا، حضرت محمد (ص)، با قدوم مبارکش هستی را نورافشان کرد و روزی که با ولادت ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام جعفر صادق (ع) قلب شیعیان منور شد. پیامبری که بهانه خلقت و آینه رحمت است و امامی که پیشوای بزرگ مذهب تشیع، به‌راستی چه انگیزه‌ای مبارک‌تر از طلوع خورشید محبت برای گرامیداشت وحدت و مودت میان مسلمین و چه روزی ارزنده‌تر از رؤیت ماه برای پاسداشت معرفت و حقیقت که حضرت محمد (ص) خورشید است و امام صادق (ع) ماه و هم‌نشینی شمس و قمر، باشکوه‌ترین جلوه عنایت خداوندی است.

بدین‌وسیله هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را به عموم مسلمین و شیعیان و کارکنان شهرداری قزوین تبریک و تهنیت می‌گویم و از پروردگار متعال برای پیروان برگزیده‌ترین رسول آسمانی، روزهایی روشن و امیدآفرین همراه با سلامت و اخوت مسئلت دارم.

پایان پیام%

 

تصاویر مرتبط