شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۵

منتظری:

امنیت اجتماعی امروز جامعه حاصل زحمات بازنشستگان است

مجتبی منتظری، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، در آستانه فرارسیدن 25 ذی‌الحجه مصادف با روز «خانواده و تکریم بازنشستگان» ضمن تبریک این روز ارزشمند اجتماعی به شهروندان و بازنشستگان مجموعه مدیریت شهری، امنیت اجتماعی امروز جامعه را حاصل زحمات و تلاش‌های صادقانه بازنشستگان دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، منتظری بیان‌کرد: خدماتی که امروز شهرداری‌ها به شهروندان ارائه می‌کنند، حاصل تلاش‌ها و زحمات بازنشستگانی است که دیروز مجموعه شهرداری را اداره می‌کردند و خدمات صادقانه آنان اکنون سرلوحه خدمات شهر است.

منتظری با اشاره به اینکه امروزه امنیت اجتماعی و اقتصادی شهر، حاصل زحمات و تلاش‌های صادقانه بازنشستگان است افزود: بازنشستگان سرمایه هستند؛ انسانی نیستند که از جامعه محوشده باشند؛ بلکه تازه آغاز بازدهی و بهره‌دهی آنان به جامعه است؛ و لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی برای بازنشستگان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بعد از فراغت از کار، از برنامه‌ها و تجربیاتشان به نفع پیشرفت و عدالت شهر و افزایش سطح کیفیت زندگی شهروندان استفاده شود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین ضمن تقدیر از تلاش‌های کانون بازنشستگی شهرداری قزوین تصریح‌کرد: اکنون لازم است با مستندسازی و استخراج دانش نهفته و کوله‌بار تجربه بازنشستگان، گامی مهم در مدیریت دانش برداشته و جامعه را در پیشگیری از تکرار خطا‌ها و حل مسائل دغدغه‌مند یاری رسانیم. چراکه بازنشستگان باهمت، تلاش و پشتکار خود موجبات آبادانی شهر و کشور را به همراه داشته‌اند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: شهرداری قزوین از سال‌های گذشته تاکنون، رویدادهای گوناگونی را در‌زمینه تکریم و پاسداشت خدمات ارزنده بازنشستگان مجموعه مدیریت شهری برگزار کرده است و در این مسیر از تجربه این عزیزان در حوزه‌های مختلف کاری بهره‌مند شده است؛ و لازم است در این زمینه اهتمام بیشتری صورت پذیرد.  

منتظری با اشاره به علت انتخاب روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: این روز ارزشمند شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان است که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است و در دین مبین اسلام نیز خانواده یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه عنوان‌شده و پایبندی به آن و ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، ازجمله مسائلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین با بیان این‌که خانواده در مسیر تغییرات اجتماعی پیشتاز است خاطرنشان‌کرد: نهاد خانواده بسیار پیشگام‌تر از نهادهای اجتماعی و برطرف کننده نیاز اجتماعى و تکاملى و بستر بهبود وضعیت بشر است و اساس خانواده بر مبنای دوستى و محبت بنا شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط