سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

منتظری:

رمضان معظم ماه شرافت و انس با ارزش‌ها و مکارم انسانی است

مجتبی منتظری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی در پیامی فرارسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان، ماه بهار قرآن، ماه رحمت، برکت و مغفرت الهی را به کارکنان خدوم شهرداری قزوین تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردرای قزوین، در بخشی از این پیام آمده است:

ماه شب‌های قدر و نزول وحی، ماه بازگشت به خویشتن و پالایش روح و روان است؛ رمضان معظم ماه شرافت و کرامت و فرصتی است برای آنان که به رضایت معبود خود می‌اندیشند؛ شکر این توفیق به آن است که پارسایی پیشه‌سازیم و هر دم وصالش را طلب کنیم. رمضان ماه عبادت برای انس بیشتر با ارزش‌ها و مکارم انسانی و اخلاقی چون نوع‌دوستی، صبر، گذشت، انضباط، قانون‌مداری، خویشتن‌داری، خیرخواهی، خودسازی و جلوگیری از خود‌بیگانگی است. مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها که پندار، گفتار و کردار مؤمنین را قوام می‌بخشد و آن‌ها را در برابر خود، اجتماع، آینده و... مسئولیت‌پذیر می‌سازد.

پیامبر گرامی اسلام (ص) در خطبه شعبانیه می‌فرمایند: در این ماه شما به مهمانی خداوند دعوت‌شده‌اید. در این ماه درهای رحمت الهی باز است؛ در این ماه شیطان به زنجیر کشیده شده؛ در این ماه نفس‌های شما تسبیح و حتی خوابتان عبادت است؛ این ماه بهار قرآن است؛ تلاوت یک آیه از قرآن، برابر با ختم کامل قرآن است و...

بدین‌وسیله ماه پر خیر و برکت رمضان، ماه رحمت، برکت و مغفرت الهی را به تمامی همکاران خدوم شهرداری قزوین تبریک عرض می‌نمایم؛ امید است خداوند متعال به همه ما توفیق عنایت فرماید که از تمامی لحظات روزها و شب‌های معنوی این ماه حداکثر بهره را ببریم و با دقّت نظر و توکل به خداوند از هرگونه گناه کوچک و بزرگ پرهیز نماییم و انشاءالله روزه گرفتن‌ها صرفاً به نخوردن و نیاشامیدن محدود نشود؛ معنای روزه‌داری فقط خودداری و امساک از خوردن و آشامیدن نیست؛ از معاصی هم باید خودداری کرد؛ همانطور که شکم را از خوردن و آشامیدن نگه می‌داریم؛ چشم و گوش و زبان را هم باید از معاصی بازداریم.

قدر شب‌های قدرش را بدانیم که شب قدر از هزار ماه برتری و فضیلت دارد؛ در حق یکدیگر، خویشان، دوستان، همکاران، نیازمندان، گذشتگان و در مسیر رفع مشکلات کشور خالصانه دعا کنیم. انشاءا... خداوند به همه ما توفیق عنایت فرماید که با دست پر از این ماه پرخیر و برکت بیرون آییم و حداکثر بهره را از این مهمانی بزرگ الهی برگیریم.

از بارگاه احدیت توفیق همگان را در بهره‌گیری حداکثری و بهینه از برکات، فیوضات و فضائل ماه ضیافت الله مسألت نموده و امیدوارم همکاران فهیم شهرداری قزوین نسبت به رعایت کامل شئونات متعارف ماه مبارک رمضان در محیط‌های کاری اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. بمنه و کرمه

 

مجتبی منتظری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین

تصاویر مرتبط