شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

نعیمی پور:

رويکرد شهرداری قزوین در تدوین لایحه بودجه 99 خدمت رسانی به شهروندان است

علی نعیمی پور، مدیر برنامه‌وبودجه شهرداری قزوین، اولویت‌های بودجه تدوین‌شده را در راستای برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری قزوین تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ نعیمی پور گفت: رويکرد شهرداري قزوین در تدوین بودجه سال 99، خدمت‌رسانی بهتر و بيشتر به شهروندان با حداقل هزينه و صرفه‌جویی منطقي و با اولويت اتمام پروژه‌هاي نیمه‌تمام و حذف هزینه‌های غیرضروری است.

مدیر برنامه‌وبودجه شهرداری قزوین با اشاره به برنامه پنج‌ساله دوم راهبردي عملياتي شهرداري قزوين در افق 1400 افزود: این برنامه در حوزه عملياتي و اجرايي با رويکرد عملکردي و توسعه‌ای با نگاه کارشناسي و با در نظر گرفتن همه زواياي نيازهاي شهري با قابلیت اجرايي بالا، داراي انعطاف و کارشناسانه تدوين شده و در راستای تحقق خواست و افزايش رضايتمندي شهروندان نقش اساسي ايفا می‌کند.

نعیمی پور مناسب‌سازی معابر براي افراد کم‌توان جسمي و حرکتي در پروژه‌هاي شهرداري را به‌عنوان يک اصل با اهمیت و اولویت‌دار در بودجه 99 عنوان کرد و تصریح کرد: علیرغم کمبود منابع مالي، در راستای تحقق برنامه پنج‌ساله دوم، تعدادی از پروژه‌ها به مجموعه پروژه‌های عمرانی اضافه شد که بیشتر آن ها از نیازهای زیرساختی و موثر در رشد و توسعه شهر به شمار می‌آیند.

مدیر برنامه‌وبودجه شهرداری قزوین با اشاره به توجه ویژه به محلات و نواحي منفصل شهری در بودجه 99 بیان کرد: این اقدام با هدف ايجاد زمينه مشارکت فعال مردم در مديريت شهري، اعتمادسازی ميان شهروندان، پاسخگويي به نيازهاي شهروندان، تبديل شهرنشينان به شهرونداني آگاه فعال و مشارکت‌جو معطوف شده است.

نعیمی پور خاطرنشان کرد: با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعي، بودجه سازمان فرهنگي، اجتماعی و ورزشي در سال 99 با رشد قابل‌توجه به بیش از 30 ميليارد تومان افزایش‌یافته است.

این مسئول تاکید کرد: سهم 34 درصدي در بهبود عبور و مرور شهري و سهم 27 درصدي در بهبود محيط شهري و سهم 12 درصدي در ايجاد اماكن و فضاهاي ورزشي و فرهنگي و توریستی، نشان از نگاه ويژه شهرداري به اين امور دارد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط