دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

کشاورز صفیئی:

روشندلان مظلوم ترین قشر در هر جامعه ای هستند

عباس کشاورز صفیئی؛ سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در پیامی بیست و سوم مهرماه روز جهانی عصای سفید، روز گرامی داشت پرچم استقلال روشندلان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ کشاورز صفیئی گفت: روشندلان، فرزانگانی هستند که تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس می‌کنند و زلال شعور و صفای فطرت خدایی، جلال و جمالِ جهان دار جان‌آفرین را می‌نگرند. آنانی که با چشم لامسه خود با همه‌کس و همه‌چیز سخن می‌گویند و حتی با تعمّق در گردش حکیمانه‌ی چرخ روزگار، به میهمانی همه نشانه‌های خلقت می‌روند.

کشاورز صفیئی افزود: فعالیت‌ها و تلاش‌های روشندلان در بخش‌های مختلف جامعه می‌تواند به‌عنوان الگویی مناسب برای شهروندان باشد، چراکه این افراد با تمرکز بر دیگر قوا و توانایی‌های خود نقش مؤثر و ارزشمندی در جامعه ایفا می‌کنند.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه روشندلان مظلوم‌ترین قشر در هر جامعه‌ای هستند تصریح کرد: نقش دولت‌ها در پیشرفت این قشر بسیار قابل‌توجه است چراکه عدم ارائه خدمات مناسب رفاهی و آموزشی ممکن است منجر به خانه‌نشینی و محرومیت از حق طبیعی زندگی برای آن‌ها شود.

این مقام مسئول بیان کرد: حضور کمرنگ قشری که می‌تواند به‌عنوان سرمایه انسانی جامعه باشد به دلایل مختلفی ازجمله نگاه نامناسب جامعه و کم‌توجهی به نیازهای ضروری و اولیه نابینایان تحت تأثیر قرار می‌گیرد و در این مسیر شهرداری قزوین تمامی تلاش خود را به‌منظور ایمن‌سازی محیط‌های شهری، برقراری امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی و نیز تسهیل عبور و مرور در معابرمی کند.

کشاورز صفیئی خاطرنشان کرد: پیش‌شرط فعالیت و مشارکت اجتماعی حضور در محیط شهری است که از مطالبات جامعه روشندلان و کم‌توانان جسمی-حرکتی است که امید است ضمن تأمین زیرساخت‌های لازم بستر مناسب برای نقش‌آفرینی و توانمندی‌های آنان فراهم شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط